arrow_backEmergency WASH

компоненти

Залучення та участь громадськості

E


За визначенням проєкту Sphere, "залучення громади - це динамічний процес, який пов'язує громаду з нею самою та іншими зацікавленими сторонами таким чином, щоб люди, які постраждали від кризи, отримали більше можливостей і більше контролю над заходами з реагування та впливу на них". Процеси участі та залучення громад дозволяют врахувати думки різних груп населення та надають їм можливість впливати на рішення, що приймаються в рамках програм WASH. Залучення громад підвищує ефективність програми шляхом визнання та використання потенціалу, потреб та пріоритетів громад і, в кінцевому підсумку, шляхом розширення їхніх прав та можливостей.

Існують різні рівні як залучення, так і участі громадськості E.2. В умовах надзвичайної ситуації певний рівень може бути більш-менш прийнятним у будь-який момент часу. На всіх рівнях актуальними є принципи прозорості, підзвітності M.4 та сприяння автономії. Визначення поточного рівня залучення може допомогти визначити дії, які сприятимуть більшій участі та прийняттю рішень різними групами. Уважне вислуховування думок різних людей, заохочення дискусій та пошук зворотного зв'язку з громадами є ключовими аспектами участі та залучення.

Залучення та участь є основою ефективного планування WASH. Акцент тут спрямований на розуміння різних потреб та пріоритетів у громаді та забезпечення участі користувачів у проєктуванні об'єктів, а також у тому, як надаються послуги, щоб переконатися, що вони прийнятні, добре використовуються та обслуговуються. У підрозділах "Гендерні питання" E.3, "Немовлята, діти та молодь" E.4 та "Особи з обмеженими можливостями та люди похилого віку" E.5 розглядаються питання, як реагувати на потреби та пріоритети різних груп у громаді. У розділах "Просування гігієни в школах" E.6 та "Просування гігієни в установах та інших місцях" E.8 визначено деякі ключові принципи для роботи в конкретних умовах. Створення умов для залучення та участі громади також сприяє підвищенню рівня володіння та управління об'єктами E.7. Розділ "Зміцнення потенціалу громади" E.9 розглядає ключові вимоги до розвитку навичок просування гігієни та WASH в громаді. Залучення громади на відстані E.10 надає інформацію про те, як працювати з громадами, коли доступ до послуг ускладнений через небезпеку або інші ризики.

Програми з просування гігієни часто мають унікальну можливість прислухатися, консультуватися з громадами та вчитися у них, оскільки вони, зазвичай, включають в себе елемент інформаційно-просвітницької роботи з населенням. Ставлення персоналу та мова жестів є важливими для того, щоб завоювати довіру людей. Відкрита та шаноблива робота з людьми гарантує, що заходи з гігієнічного інформування (розділ  C ) сприятимуть підвищенню самооцінки людей, а не змушуватимуть їх почуватися необізнаними. Дидактичні підходи до санітарно-гігієнічної освіти, які спрямовані лише на надання людям інформації, з більшою ймовірністю підриватимуть довіру та "самоефективність" людей B.4. Екстрені служби мають відносну владу над громадою, навіть якщо вони є частиною цієї спільноти. Вони повинні бути здатними встановлювати зворотній зв'язок та працювати зі скаргами (M.5, C.9 та T.13). Навчання та підтримка будуть необхідними для того, щоб дозволити особам, які надають допомогу, ставити під сумнів та розвивати своє ставлення та практику після ретельного підбору відповідного персоналу.

Related Tools & Methods

T

arrow_upward