arrow_backEmergency WASH

компоненти

Оцінювання, аналіз та планування

A


Оцінювання просування гігієни (HP) спрямовано на розуміння вразливості та потенціалу постраждалого населення у сфері WASH, а також на визначення того, як найкраще визначити пріоритети та реагувати на їхні різноманітні та мінливі потреби. Це безперервний процес, який повинен формувати та інформувати Програму з WASH.

Цей розділ охоплює як важливість оцінювання конкретної гігієнічної поведінки, так і більш широкі фактори процесу оцінки, такі як координація та планування. Це не практичний посібник або контрольний список, а збірка передового досвіду, рамок та інструментів. У цьому розділі містяться посилання на додаткові ресурси з питань оцінювання.

Окрім врахування потреб, оцінювання повинно враховувати існуючий потенціал національних і місцевих органів влади та постраждалого населення A.6. Оцінка також враховує структуру населення A.7 та специфічні ризики для громадського здоров'я, соціальні, поведінкові та культурні фактори, які впливатимуть на заходи з WASH A.2.

Важливо розробити і спланувати оцінювання та забезпечити його координацію з іншим A.3. Так само важливо повністю усвідомлювати різні ризики та впливи на громадське здоров'я A.2 і розуміти різну вразливість людей до цих загроз A.5.

Значний обсяг інформації можно отримати з використанням вторинних даних, таких як існуючі оцінки, опитування та звіти; їх слід швидко переглянути та використати для зосередження основної уваги при проведенні первинної оцінки. У розділі "Методи збору та аналізу даних" A.4 пояснюються типи даних і джерел, а також способи аналізу та використання даних. У розділі "Проведення кількісних досліджень" A.8 розглядається, як і коли проводити анкетне опитування.

Оцінювання НР має проводитися систематично та об'єктивно, а її результати повинні бути зафіксовані таким чином, щоб інші могли зрозуміти, як приймалися рішення щодо програми. Оцінювання є основою ефективного реагування на надзвичайні ситуації: нездатність отримати проаналізувати та використати оціночну інформацію може призвести до реагування, яке принесе більше шкоди, ніж користі. У документі "Рамки планування" A.9 описано важливість спільного аналізу та використання даних оцінювання для визначення цілей та індикаторів втручання.

Related Tools & Methods

T

Related Approaches & Frameworks Підходи переважно спрямовані на жінок та дівчат

F

arrow_upward