arrow_backEmergency WASH

компоненти

Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)

M


Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL) є ключовими компонентами всіх гуманітарних програм. Разом вони підтримують програму WASH у досягненні її цілей щодо просування здорової поведінки та профілактики захворювань. Однією з ключових концепцій M.1 для MEAL є спрямування програми таким чином, щоб вона залишалася адекватною та відповідала потребам і вразливостям постраждалого населення.

Моніторинг M.2 систематично та безперервно перевіряє, чи виконує програма зі сприяння гігієні WASH (HP) те, що було заплановано, визначаючи необхідні заходи та своєчасно керуючи процесом внесення змін. В умовах надзвичайної ситуації система моніторингу повинна бути простою, швидкою та гнучкою.

Оцінювання M.3 можна визначити як систематичне та об'єктивне дослідження гуманітарної діяльності з метою визначення цінності або значущості діяльності, політики або програми. Вона має на меті отримати висновки для вдосконалення політики і практики та посилення підзвітності. Підзвітність M.4 відіграє важливу роль у забезпеченні якості реагування, перевірці того, що ресурси використовуються належним чином і прозоро, а також вимагає від учасників реагування відповідальності за свою роботу і дотримання певних стандартів.

Розрахована на широку участь MEAL M.5 описує важливість того, щоб чоловіки, жінки, хлопчики та дівчатка, які постраждали від надзвичайної ситуації, мали можливість висловити свою думку та внести свій вклад у розробку та реалізацію проекту з WASH.

Навчання M.6 дозволяє винести уроки з попередніх або поточних втручань, які можуть призвести до адаптації та вдосконалення майбутніх планів, підходів та заходів. Дослідження та докази M.7 підкреслюють необхідність спрямовувати та зміцнювати процес прийняття рішень на основі фактичних даних. Управління знаннями M.8 обговорює необхідність збору, обробки та обміну знаннями для підвищення якості діяльності з HP.

Related Tools & Methods

T

Related Approaches & Frameworks Підходи переважно спрямовані на жінок та дівчат

F

arrow_upward