arrow_backEmergency WASH

компоненти

Соціальні та поведінкові зміни

B


Послідовна практика здорової, захисної гігієнічної поведінки та належне використання існуючої або новоствореної інфраструктури є ключовими результатами будь-якої WASH програми. Соціальні та поведінкові зміни мають на меті зрозуміти бар'єри та мотиви для змін, а також надати можливість окремим особам та громадам практикувати більш безпечну гігієну. Стратегії, спрямовані на ініціювання та мотивацію змін, спираються на різноманітні фактори і зосереджуються як на окремих особах, так і на факторах, що сприяють та перешкоджають змінам (розділ  P ).

Зміна гігієнічної поведінки може бути визначена як прийняття або підвищення рівня гігієнічної поведінки (наприклад, миття рук з милом або безпечне поводження з питною водою) та зменшення ризикованої поведінки для певної цільової групи населення. Ідеальним результатом зміни гігієнічної поведінки є те, що всі особи з цільової групи населення послідовно і за звичкою практикують передбачувану поведінку і таким чином захищають себе від інфекційних захворювань. Спосіб, у який програма досягає цього, повинен поважати самостійність будь-якої особи та залучати її до процесу змін (розділ  E ).

Мозок реагує на подразники з навколишнього середовища і, в кінцевому рахунку, контролює поведінку. Таким чином, зміна гігієнічної поведінки визнає важливість психології людини та розуміння того, як працює мозок людей. У цій главі надається огляд найбільш важливих психологічних мотиваторів і бар'єрів, процесів, які впливають на гігієнічну поведінку людей, а також стислий огляд теорій, які їх обґрунтовують. B.1 окреслює ключові концепції соціальних та поведінкових змін, B.2 описує деякі з ключових моделей та теорій змін. B.3 - B.7 надають додаткову інформацію про мотиватори та бар'єри, а також про те, як ці поведінкові фактори можуть бути використані для досягнення змін у гігієнічній поведінці. В останньому підрозділі (B.8) представлено огляд існуючих підходів до зміни поведінки.

Related Tools & Methods

T

Related Approaches & Frameworks Підходи, націлені на участь та підзвітність

F

arrow_upward