arrow_backEmergency WASH

T.50 Контрольоване миття рук

Контрольоване миття рук - це метод, який використовується для того, щоб прищепити дітям належну практику миття рук шляхом навчання їх мити руки та контролю за дотриманням ними цього правила вдома або в школі. Дітей навчають, як правильно мити руки, і нагадують про необхідність миття рук у критичні моменти.

Миття рук може здійснюватися під наглядом батьків або старших вдома та вчителів у школі, де групове миття рук може бути більш ефективним. Миття рук з милом і водою як групова діяльність під наглядом спирається на принцип навчання на основі навичок. Крім того, це заохочує навчання з боку однолітків T.29, може призвести до покращення соціальних норм B.6 і є мотивуючим та веселим заняттям для дітей. Учні, як правило, проходять через етапи миття рук, щоб переконатися, що вони миють руки ефективно. Якщо вправа виконується в один і той самий час щодня (наприклад, перед обідом), вона стає рутинною. З часом групова діяльність сприятиме тому, що миття рук стане звичкою для учнів і викличе відчуття нормальності. Щоб контрольоване миття рук було успішним у школах, популяризатори гігієни повинні навчити вчителів, забезпечити необхідну інфраструктуру для групового миття рук P.2, забезпечити наявність мила P.6 та надати наочну інформацію, наприклад, шляхом розвішування плакатів поруч зі станціями для миття рук T.19. Облаштування T.4 приміщень для миття рук заохочує дітей до групового миття рук як цікавого заняття. Інноваційні станції для миття рук використовують резервуари для збору дощової води, що дозволяє дітям мити руки навіть за відсутності водопроводу. Інвестиції в належну інфраструктуру та забезпечення милом і водою є найважливішими вимогами для контрольованого миття рук.

Застосовність

Дитяче миття рук під наглядом застосовується у всіх контекстах і на всіх етапах реагування, де низький рівень миття рук є проблемою. Під час гострої фази реагування можуть знадобитися прості конструкції для миття рук, такі як крани з насадкою, які можна швидко побудувати і забезпечити милом. На етапі стабілізації та відновлення можуть бути побудовані напівпостійні та постійні споруди для миття рук та проведено навчання для інструкторів (наприклад, шкільних вчителів) до того, як у школах буде запроваджено рутинне миття рук під наглядом. Разом з іншими гігієнічними звичками його можна поширювати на інституційному рівні, використовуючи такі підходи, як "Придатність для школи" F.10 та "Тризірковий підхід" F.11.

робити

  • Забезпечте наявність мила та води ([P.2] та [P.3]) та встановіть зручні для дітей станції для миття рук

  • Розгляньте можливість поєднання контрольованого миття рук з піснями [T.47]

  • Розмістить плакати [T.19] та друковані ЗМІ [T.33] щодо миття рук біля станцій для миття рук

  • Включіть миття рук у шкільний розклад

не треба

  • Не соромте дітей перед їх однолітками під час миття рук

  • Не створюйте інфраструктуру для миття рук до початку навчання вчителів та персоналу

  • Не розміщуйте місця для миття рук далеко від навчальних класів

Практичний приклад

Після циклону «Вінстон» на Фіджі вчителі пройшли підготовку з WASH у відділі WASH Асоціації вчителів Фіджі. Мета полягала в тому, щоб гарантувати, що діти, які повертаються до школи, уникали захворювань шляхом створення функціональних об'єктів WASH у найбільш постраждалих школах. Вчителів навчили контролювати щоденне миття рук з милом, а на сходах до туалетів були вивішені знаки, які нагадували дітям про необхідність мити руки.

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
+
Стабілізація
+ +
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+ +
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
Залучення та участь громадськості
+
Оцінювання, аналіз та планування
Комунікація
+ +
Соціальні та поведінкові зміни
+ +
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
+
Цільова аудиторія
Діти
+ +
Дорослі
+
Люди похилого віку
Особи з інвалідністю
Місцеві лідери
Суспільство в цілому
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
+ +
Громада / муніципалітет
+ +
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+ +
Місто
+ +

Список літератури

Посібник з контрольованого миття рук у школах

Pizzacalla, K., Nantume, G. (2019): Guide to WASH in Schools. WinS Models that Work, GIZ

Monse, B., Naliponguit, E. et al. (2014): Manual for Teachers for the Implementation of the Essential Health Care Program in Schools, Fit for School Inc

Fit for School (2014): School Community Manual Indonesia, GIZ

Приклад з контрольованого миття рук з Фіджі

Akvo (2017): Emergency Support to WASH in Schools

arrow_upward