arrow_backEmergency WASH

T.4 Облагородження

Облагородження має на меті покращити зовнішній вигляд, привабливість та зручність використання засобів WASH, таких як туалети та системи для миття рук, матеріали та продукти для просування гігієни (HP), а також сформувати відчуття відповідальності за ці об'єкти та продукти. Це вимагає залучення громадськості (розділ [E]), щоб члени громади були частиною процесу.

Облагородження може застосовуватися до таких об'єктів, як станції питної води, насоси, станції для миття рук, загальні або громадські туалети, а також до матеріалів HP, таких як друковані видання. Облагородження робить ландшафт навколо об'єктів або стендів більш привабливим, наприклад, шляхом додавання барв та освітлення, щоб зробити продукт візуально привабливим. Воно також має на меті викликати інтерес цільової аудиторії до використання, управління та обслуговування об'єкту або до читання та використання матеріалів HP. Зовнішній вигляд закладу охорони здоров'я, громадського простору або школи може зробити його предметом гордості та цінним об'єктом у суспільстві. Облагородження може бути здійснено шляхом фарбування об'єкта або розміщення на стінах творів мистецтва чи рекламних матеріалів. Рослини, сади та освітлення навколо об'єкта також можуть покращити його візуальну привабливість та зробити його більш приємним для використання. Важливо застосовувати культурно прийнятні матеріали, кольори та дизайн, тому важливо обговорити це питання з членами громади. Облагородження об'єктів можна зробити швидко, і громада часто ініціює, очолює та керує цим процесом за мінімальної підтримки. Хоча облагородження безпосередньо не впливає на поведінку, воно може закласти основу для того, щоб цільова аудиторія цінувала, використовувала та підтримувала об'єкт або читала рекламні матеріали.

Застосовність

Облагородження об'єктів WASH можно проводити в будь-яких умовах, але, як правило, це найбільш доречно на етапах стабілізації та відновлення, коли об'єкти є більш постійними. Облагородження комунікаційних матеріалів НР можна проводити на всіх етапах з реагування. Якщо матеріали недоступні, облагородження може потребувати фінансування, а для того, щоб зробити його економічно ефективним, можуть знадобитися інновації. Наприклад, шляхом використання традиційних методів оздоблення туалетів або переробки та адаптації місцевих матеріалів.

робити

  • Використовуйте доступні місцеві матеріали, рослини тощо, а також навички місцевих майстрів.

  • Залучайте місцеве керівництво [T.22], громаду та дітей різного віку, особливо на початковому етапі

  • Проводьте конкурси з благоустрою [T.8] серед громад або шкіл

не треба

  • Не проєктуйте облагородження з використанням дорогих або імпортних матеріалів чи досвіду

  • Не беріть на себе весь процес і не приймайте всі рішення; покладіть відповідальність на тих, хто користується об'єктом

  • Використовуйте довговічні матеріали

Практичний приклад

Перша леді Малаві відкрила різнокольорові станції для миття рук в рамках кампанії з благоустрою Малаві та у відповідь на пандемію COVID-19. Пристрої для миття рук були розміщені в громадських місцях з кольоровими дошками та інформаційними картинками.

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
+
Стабілізація
+
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+ +
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
+
Залучення та участь громадськості
+ +
Оцінювання, аналіз та планування
Комунікація
+
Соціальні та поведінкові зміни
+
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
Цільова аудиторія
Діти
+ +
Дорослі
+ +
Люди похилого віку
+ +
Особи з інвалідністю
+ +
Місцеві лідери
+ +
Суспільство в цілому
+ +
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
+
Громада / муніципалітет
+ +
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+ +
Місто
+ +

Список літератури

Посібник з благоустрою об'єктів WASH

IFRC (2021): A Guide to Community Muralisation

UNICEF, GIZ (2016): Scaling Up Group Handwashing in Schools. Compendium of Group Washing Facilities Across the Globe

Cion, I. (2006): A Refugee Camp Beautification Proposal that Seeks to Uplift both Environment and Spirits

GIZ (2015): WASHaLOT Field Guide. Prefabricated Group Washing Facility for Schools

Приклади, пов'язані з облагородженням

SBM Gramin (2019): Swachh Sundar Shauchalaya Contest

Sharma, P. (2018): These New York Artists Are Bringing Colours and Smiles to Rohingya Camps, News 18

arrow_upward