arrow_backEmergency WASH

T.44 Соціальні медіа та текстові повідомлення

Соціальні медіа та додатки для обміну повідомленнями використовуються як комунікаційні платформи в Інтернеті для поширення гігієнічних повідомлень та поведінки, а також для надання критично важливої інформації цільовій аудиторії.

Універсальними соціальними медіа та програмами для обміну повідомленнями є Facebook, Twitter, YouTube, Instagram, Tik Tok, WhatsApp, Signal та WeChat. Використання додатків відрізняється від країни до країни, тому важливо визначити відповідні платформи, що використовуються в даній місцевості. Облікові записи в соціальних мережах легко створити. Повідомленнями можна ділитися майже миттєво. Повідомлення можуть також використовуватися як нагадування для заохочення формування звичок і можуть бути корисними для обміну повідомленнями під час подій T.11 та відповідних всесвітніх днів, таких як Глобальний день миття рук. Інформацією можна ділитися в різних форматах, таких як подкасти, музика, відео, анімація, простий текст і документи. Важливо додавати особистісний або людяний підхід під час спілкування, оскільки це спонукає цільову аудиторію сприймати інформацію з більшою довірою. Партнерство з впливовими особами та місцевими лідерами T.22 для створення контенту, такого як фотографії, відео та подкасти, також може допомогти створити миттєвий зв'язок з аудиторією. Соціальні медіа та додатки для обміну повідомленнями вимагають менше часу та ресурсів, ніж інші засоби масової інформації C.5, такі як друковані ЗМІ T.33 або радіо та телебачення T.38. Простий смартфон може миттєво доставляти повідомлення. Залежно від масштабу охоплення соціальних мереж може знадобитися найняти менеджера з соціальних мереж та комунікаційного персоналу для створення послідовного та достовірного контенту. Існує кілька недорогих додатків, які дозволяють створювати та планувати пости в соціальних мережах; їх можна використовувати замість найму додаткового персоналу.

Застосовність

Соціальні медіа та обмін повідомленнями виявилися корисними на всіх етапах надзвичайних ситуацій. Під час гострого реагування вони швидко поширюють інформацію, що потенційно може врятувати життя (наприклад, під час спалахів захворювань). Під час етапу відновлення повідомлення можуть зміцнювати поведінку та позитивні звички. Міські умови часто забезпечують кращий зв'язок, хоча платформи соціальних мереж стають більш доступними і в сільській місцевості завдяки мобільному Інтернету та мережам стільникового зв'язку. Соціальні медіа та обмін повідомленнями є надзвичайно корисними та швидкими джерелами комунікації, але серед них поширені образливі коментарі, повідомлення, що розпалюють ненависть, спам та розповсюдження чуток C.6. Для постійного реагування на негативні коментарі та усунення спаму необхідна робота з технічного обслуговування.

робити

  • Залучайте цільову аудиторію до створення контенту та використовуйте функції приватної взаємодії, такі як обмін повідомленнями, коли це необхідно

  • Використовуйте відповідні метрики соціальних мереж для вимірювання прогресу

  • Використовуйте перевірені акаунти в соціальних мережах

не треба

  • Не використовуйте соціальні медіа як односторонній канал зв'язку. Слухайте та реагуйте на повідомлення та коментарі

  • Не використовуйте жаргон та технічні терміни

Практичний приклад

Замбійська поп-зірка Помпі разом із WaterAid створила музичне відео про миття рук, щоб стримати поширення COVID-19 в Замбії. Відео широко поширювалося на каналах соціальних медіа та у WhatsApp у Замбії.

У сирійському місті Алеппо, де більша частина водопостачання була порушена, були створені безпечні пункти водопостачання, а місця їх розташування поширювались та постійно оновлювались за допомогою телефонів у соціальних мережах. Ці повідомлення охопили багато користувачів, які також могли отримати відповіді на свої запитання.

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
+ +
Стабілізація
+ +
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+ +
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
Залучення та участь громадськості
+ +
Оцінювання, аналіз та планування
+
Комунікація
+ +
Соціальні та поведінкові зміни
+
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
+
Цільова аудиторія
Діти
+
Дорослі
+ +
Люди похилого віку
+ +
Особи з інвалідністю
+ +
Місцеві лідери
+ +
Суспільство в цілому
+ +
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
+ +
Громада / муніципалітет
+ +
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+
Місто
+ +

Список літератури

Посібник з використання соціальних медіа в умовах надзвичайних ситуацій

Lügo, T. (2017): How to Use Social Media to Better Engage People Affected by Crises. A Brief Guide for Those Using Social Media in Humanitarian Organizations, ICRC, IFRC, OCHA

Lalucci, A., Barrow, G. (2013): 101 Seminar Report: Social Media in Emergencies, CDAC Network, BBC Media Action

Інструментарій для соціальних мереж

Global Handwashing Partnership (2021): Global Handwashing Day 2021 Social Media Toolkit

AMREF (2020): #COVID-19 Africa Social Media Toolkit

Приклад роботи з соціальними медіа

WaterAid Zambia (2020): Handwashing Campaign Twitter Post

arrow_upward