arrow_backEmergency WASH

T.11 Заходи

Багато видань, присвячених WASH, проводять спеціальні дні святкування, які визнані в усьому світі. Вони спрямовані на підвищення обізнаності та просування покращення доступу та використання або фінансування таких об'єктів, як туалети або засоби менструальної гігієни. Кампанії часто мають конкретну загальну тему кожного року. Ці заходи надають можливість лідерам та урядам засвідчити свою прихильність до водопостачання, санітарії та гігієни, а також впливати на інших.

Всесвітньо визнані дні гігієни, такі як Всесвітній день миття рук, відіграють важливу роль у підвищенні обізнаності про всесвітні кампанії та надають можливість зацікавленим сторонам, таким як уряди, міжнародні агенції та неурядові організації, продемонструвати свою відданість досягненню спільної мети. Під час цих заходів запускаються, тестуються і тиражуються по всьому світу нові та креативні кампанії, які заохочують цільову аудиторію дотримуватися таких практик, як миття рук, або отримувати більше знань на такі теми, як менструальне здоров'я та гігієна P.7. Програми з просування гігієни можуть адаптувати святкування до свого контексту, і часто надаються рекомендації щодо того, як це зробити. Тривалість підготовки може варіюватися від декількох тижнів до місяців, залежно від масштабу заходу. Заходи часто спрямовані на конкретну поведінку, пов'язану з темою року, що призводить до підвищення обізнаності та участі у вирішенні проблеми. Наприклад, можна заохочувати участь чоловіків у святкуванні Дня менструальної гігієни, і вони можуть стати лідерами, які можуть впливати на інших. Політики, релігійні лідери, зірки та впливові особи також можуть бути залучені до заходів T.22. Проведення місцевих заходів у ці дні може привернути увагу засобів масової інформації до здорових гігієнічних практик або інноваційних методів покращення гігієни, охоплюючи в результаті ширшу аудиторію.

Застосовність

Святкування важливих днів з WASH є глобальними заходами. Часто плануються заходи на рівні країн, особливо в школах, але цей день може також відзначатися в інших місцях різними зацікавленими сторонами. Як одноденний захід, він не є доцільним під час гострої фази надзвичайної ситуації і є більш актуальним на етапах стабілізації та відновлення. Важливо дотримуватися глобальної теми та приєднатися до глобальних зусиль, щоб продемонструвати солідарність та підтримку цієї теми. Оскільки метою заходів є створення єдиного імпульсу до дії, вони є більш ефективними, коли відзначаються в широких масштабах. Тому важливо мобілізувати місцеві групи та організації для спільного планування заходів або кампаній.

робити

  • Розробляйте повідомлення, адаптовані до місцевого контексту

  • Зосередьтеся на мотивації цільової аудиторії та мобілізуйте інші державні та приватні зацікавлені сторони

  • Працюйте з провідними та соціальними медіа

  • Оцінюйте результати своїх зусиль

не треба

  • Не намагайтеся впливати на занадто багато видів поведінки одночасно

  • Не зосереджуйтесь на поширенні лише односторонніх повідомлень

Практичний приклад

У Південному Судані Всесвітній день миття рук зміцнив звичку мити руки, щоб запобігти спалаху таких захворювань, як гепатит і холера в таборах біженців. Біженці, включно з дітьми, виконували запальні пісні T.47, що містять основні повідомлення про гігієну та боротьбу з хворобами, що передаються через воду. Місцеві телеканали транслювали відеоролики про миття рук на тему "Миття рук тримає холеру подалі від вас і вашої родини".

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
Стабілізація
+
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
Залучення та участь громадськості
+ +
Оцінювання, аналіз та планування
Комунікація
+ +
Соціальні та поведінкові зміни
+
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
Цільова аудиторія
Діти
+ +
Дорослі
+ +
Люди похилого віку
+ +
Особи з інвалідністю
+ +
Місцеві лідери
+ +
Суспільство в цілому
+ +
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
Громада / муніципалітет
+ +
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+
Місто
+ +

Список літератури

Посібники з адвокації та планування до різноманітних Всесвітніх днів

MH Day Alliance International Secretariat (2016): Menstrual Hygiene Day Planning Guide, WASH United

WHO, UNICEF, WSSCC (2008): Celebrating World Water Day 2008. Theme: Sanitation Matters! – An Advocacy Guide

Звіти та тематичні дослідження, присвячені Всесвітньому дню миття рук

Global Handwashing Partnership (2021): 2020 Global Handwashing Day Report

Rulashe, P. (2012): Sudanese Refugees Embrace Global Handwashing Day for Disease Control

White, S. (2020): Global Handwashing Day Report: What Have we Learned About Promoting Hand Hygiene During the COVID-19 Pandemic, COVID-19 Hygiene Hub

arrow_upward