arrow_backEmergency WASH

T.47 Пісні та історії

Пісні та історії (наприклад, розповіді або комікси) є ефективними та веселими методами як для дорослих, так і для дітей; їх можна використовувати для стимулювання дискусій та узагальнення ключової інформації, щоб вона краще запам'яталася. Цільові групи можуть бути залучені до створення, співу, читання та розповіді пісень та історій про гігієнічні практики.

Пісні та історії є корисними методами підвищення рівня знань та обміну інформацією, але можуть не призвести до негайних змін у поведінці. Їх можна використовувати для висвітлення таких тем, як миття рук, особиста гігієна або профілактика захворювань, і вони є найбільш ефективними, коли люди самі беруть участь у їх створенні. Історії зазвичай подобаються як дітям, так і дорослим, але мова повинна відповідати віковій групі. Віршики, пісні та повторення також можуть допомогти закріпити поведінку. Для дорослих сильні, вражаючі історії про профілактику захворювань можуть сприяти зміні поведінки. Громади повинні розробляти пісні та оповідання і можуть ділитися ними з іншими. Пісні та історії повинні відповідати релігійному та культурному контексту, використовувати місцеву мову та традиційні ритми, щоб зробити пісні привабливими. Зміст (повідомлення, інформація та ключові моменти) має величезне значення. Пісні самі по собі не можуть змінити поведінку - діти та дорослі, як правило, запам'ятовують мелодію, але забувають слова - тому корисно використовувати цей інструмент у поєднанні з іншими методами. Сценарії з реального життя, гумор, використання кольорів та малюнків роблять "Історії" цікавими та привабливими.

Застосовність

Пісні та історії можуть бути корисними в будь-якому контексті. Їх можна застосовувати в будь-якому масштабі, але зазвичай вони більш доречні на етапах довгострокової стабілізації та відновлення. Однак вони можуть заспокоїти та розважити навіть під час гострої фази реагування - особливо дітей. Їх також можна використовувати як навчальні інструменти, наприклад, для підготовки громадських активістів або для популяризаторів гігієни з метою розпочати дискусію. Засіб комунікації може змінюватися залежно від масштабу. Пісні та історії добре поєднуються із заходами T.11, такими як Всесвітній день миття рук.

робити

  • Переконайтеся, що ключовий меседж пісні або історії є чітким і легким для сприйняття

  • Залучайте до їх розробки громаду та креативних місцевих партнерів

  • Залучайте аудиторію до актуальних тенденцій, наприклад, флешмобів, реп-музики

не треба

  • Не використовуйте історії та пісні, які не мають відношення до контексту, ситуації та культури

  • Не використовуйте неприйнятну мову, яка є ганебною, принизливою або принижуючою.

Практичний приклад

У Гвінеї-Бісау ЮНІСЕФ провів конкурс для підлітків та музикантів-початківців на написання та продюсування пісень про миття рук. Переможці отримали можливість випустити свою музику на радіо до святкування Всесвітнього дня миття рук. З того часу пісні стали настільки популярними, що зараз вони звучать на радіостанціях по всій Гвінеї-Бісау.

У Cox's Bazaar діти з етнічної групи Рохінджа стали послами з популяризації гігієни під час боротьби з COVID-19, навчаючись за допомогою пісень та історій.

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
+
Стабілізація
+ +
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+ +
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
Залучення та участь громадськості
+ +
Оцінювання, аналіз та планування
Комунікація
+ +
Соціальні та поведінкові зміни
+
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
Цільова аудиторія
Діти
+ +
Дорослі
+ +
Люди похилого віку
+ +
Особи з інвалідністю
+ +
Місцеві лідери
Суспільство в цілому
+ +
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
+ +
Громада / муніципалітет
+ +
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+ +
Місто
+ +

Список літератури

Керівництво та поради щодо використання пісень та історій для просування гігієни

Oxfam (undated): Working with Children in Humanitarian WASH Programmes

Sarom, M. (2018): Going Viral to Promote Hygiene: Four Tips to Get a Million People Dancing to a Handwashing Song, WaterAid

Postma, L., Getkate, R. et al. (2004): Life Skills-Based Hygiene Education, IRC, UNICEF

Тематичні дослідження з Бангладеш та Гвінеї-Бісау

Reidy, K. (2020): Rohingya Children Become Hygiene Promotion Ambassadors During COVID-19 Response in Cox’s Bazar, UNICEF

Da Gama, W. (2016): In Guinea-Bissau, Teenagers Sing the Praises of Handwashing

arrow_upward