arrow_backEmergency WASH

T.10 Демонстрація, «показуй і розповідай»

Демонстрація є корисним інструментом для роботи з пріоритетними або впливовими групами. Вона може підтримати віру особи у свою здатність ефективно виконувати цільову поведінку або використовувати та утримувати об'єкт належним чином [B.4].

Завдяки демонстрації, візуальному та усному поясненню цільова аудиторія може навчитися користуватися об'єктом, обслуговувати його, або виконувати щось ефективно та правильно. Це може бути використано для впровадження нових технологій, таких як очищення води в домашніх умовах P.3, станцій для миття рук P.2, засобів менструальної гігієни P.7, москітних сіток P.5, або для формування такої поведінки, як миття рук з милом. Практичне відпрацювання та пояснення кожного кроку є ефективним, оскільки люди схильні вірити тому, що вони бачать, і відчувають себе комфортно, якщо вони можуть зробити це самостійно. Демонстрації можуть торкатися загальних проблем, з якими люди можуть зіткнутися при виконанні необхідної поведінки, і надавати поради та рекомендації щодо їх подолання. Демонстрації можуть проходити в пунктах дистрибуції, на невеликих місцевих зустрічах або зборах, або в таких установах, як школи чи медичні заклади. Волонтерів можна навчити проводити демонстрації у своїх громадах. У деяких випадках демонстрація, проведена фахівцями, може бути більш переконливою; вибір повинен ґрунтуватися на попередньому аналізі мотивів зі зміни поведінки та впливових груп. Демонстрації також корисні в навчанні, оскільки вони дозволяють відпрацювати отримані навички на практиці. Чим більш інтерактивною буде демонстрація, тим ефективнішою вона буде. Тому вона повинна проводитися на місцевих мовах і в умовах реальних ситуацій, щоб зробити її максимально наближеною до реальності для учасників. Демонстрації не є ефективними самі по собі; вони повинні бути частиною більш широкої стратегії зі зміни поведінки (розділ  B ). Вони часто супроводжуються інформаційними, освітніми та комунікаційними матеріалами T.19, які можуть підвищити ефективність демонстрації, ілюструючи цільову поведінку.

Застосовність

Демонстрація є універсальним інструментом і може бути використана в будь-якій ситуації та з різними цільовими групами. Вона більш ефективна в невеликих групах і повинна бути адаптована до потреб та рівня розуміння кожної конкретної групи. Розширення охоплення цільових груп демонстраціями, таким чином, вимагає ідентифікацію, навчання та підтримку інформаційно-просвітницьких мереж; необхідно буде надавати демонстраційні комплекти.

робити

  • Проводьте демонстрації в реальних умовах, використовуючи те саме обладнання, яке очікує використовувати аудиторія

  • Знайдіть час, щоб відповісти на запитання аудиторії та будьте готові повторити демонстрацію

  • Виділіть бюджет на навчання та оснащення аутріч-працівників для проведення демонстрацій

не треба

  • Не використовуйте альтернативні аналогічні предмети (наприклад, інший засіб для очищення води, ніж той, що розповсюджується) або не змінюйте цільову поведінку з метою проведеня демонстрації

  • Не "зрізайте кути" і не прискорюйте проведення демонстрації в міру того, як ви навчитеся її проводити

Практичний приклад

У 2011 році, під час спалаху холери на Гаїті, Oxfam навчав волонтерів у постраждалих громадах обробці води в домашніх господарствах до, під час і після роздачі хлорних таблеток, щоб забезпечити їх правильне використання. Таблетки з хлором були новим явищем для громад, і деякі люди вважали, що це медичні пігулки, і боялися їх використовувати. Демонстрація на рівні спільноти та практика з громадами, які використовують власні джерела води, допомогли зміцнити довіру до очищення води в домогосподарствах.

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
+ +
Стабілізація
+ +
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+ +
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
+
Залучення та участь громадськості
+
Оцінювання, аналіз та планування
Комунікація
+ +
Соціальні та поведінкові зміни
+
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
+
Цільова аудиторія
Діти
+ +
Дорослі
+ +
Люди похилого віку
+ +
Особи з інвалідністю
+ +
Місцеві лідери
+
Суспільство в цілому
+
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
+
Громада / муніципалітет
+ +
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+ +
Місто
+ +

Список літератури

Дані щодо демонстрації миття рук

Goel, S., Chandrashekar, B. R. (2020): Evaluating the Efficacy of Handwashing Demonstration on Hand Hygiene Among School Students. An Interventional Study, Journal of Education and health Promotion

Інформація щодо демонстрації HWTS в умовах надзвичайних ситуацій

Oxfam (2012): Hygiene Promotion for Household Water Treatment and Safe Storage in Emergencies UK

arrow_upward