arrow_backEmergency WASH

T.6 Громадські драмгуртки, кіно та ляльковий театр

Громадські розваги, такі як драматичні вистави, ляльковий театр або кіно - це жваві розважальні методи, які можна використовувати в програмах WASH для обміну інформацією та у сприянні просуванні здорової гігієнічної поведінки. У поєднанні з іншими методами просування гігієни ці розважальні заходи можуть бути дуже ефективними для людей різного віку, особливо для дітей.

Громадські драматичні вистави можуть бути поставлені професійними акторами, популяризаторами гігієни або членами громади, які пройшли певну підготовку та мають базовий реквізит, наприклад, відповідні місцеві костюми та предмети гігієни, такі як мило. Ляльки можна легко виготовити з місцевих підручних матеріалів, і вони можуть бути тваринами або людськими персонажами. Можна використати простирадло або штору, за якими ховатимуться виконавці. Громадський кінотеатр може включати показ фільмів місцевого виробництва, знятих на мобільні телефони T.30 і спроєктованих на стіну будівлі, або, за наявності відповідного дозволу, фільмів комерційного виробництва. Покази повинні мати прості, зрозумілі сюжети, засновані на контексті, декілька акторів або маріонеток та багато дії з використанням декількох простих ключових повідомлень. Корисним є часте повторення повідомлень з використанням гучної та повільної мови. Ляльки повинні бути якомога активнішими, наприклад, кивати і рухатися під час розмови. Щоб зацікавити аудиторію, можна використовувати комічні стереотипи з перебільшеними характеристиками та місцевими посиланнями. Під час показу фільму іноді корисно зупиняти дію в ключових моментах і обговорювати її з аудиторією. Фільми можна демонструвати у супроводі музики та пісень T.47. Всі покази повинні бути короткими (близько 15 хвилин), щоб утримувати увагу аудиторії. Вони можуть потребувати часу на підготовку та репетиції. Члени громади можуть брати участь у розробці сюжету, виборі реквізиту, а також в акторській грі. Заохочується обговорення після вистави, щоб переконатися, що аудиторія зрозуміла основні моменти; також можуть бути узгоджені ключові дії.

Застосовність

Громадські розваги доречні в багатьох контекстах - таборах, містах і селах. Вистави можна проводити на вулиці або в певному приміщенні. Їх можна використовувати на будь-якому етапі програми після первинного оцінювання. Вистави також можна використовувати як навчальний інструмент для підготовки популяризаторів гігієни. На відміну від рольових ігор T.41, які можна провести швидко, вистави потребують часу на підготовку та репетиції. Необхідно подбати про те, щоб вони були не лише веселими, але й ефективними для просування здорової гігієнічної поведінки.

робити

  • Заохочуйте участь аудиторії

  • Зосередьтеся на кількох простих повідомленнях з короткими сюжетами, які відповідають контексту

  • Використовуйте комічні звукові ефекти, наприклад, коли маленька дитина йде до туалету

не треба

  • Не говоріть занадто швидко і не використовуйте складні терміни - говоріть просто і зрозуміло

  • Не допускайте одночасної розмови кількох персонажів

Практичний приклад

Лялькові вистави були популярними в рамках програми HP в одному з таборів у Греції. Двом сирійцям у таборі дали тканину та нитки, і вони наробили різноманітних ляльок - деякі були тваринами, а деякі зображали їх самих та волонтерів HP. Команда волонтерів з табору вигадувала історії на відповідні теми, такі як утилізація сміття та миття рук. Потім вони розіграли лялькові вистави з невеликими групами дітей, а потім провели з ними подальші бесіди, щоб закріпити відповідні зміни в поведінці.

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
+
Стабілізація
+ +
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+ +
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
+
Залучення та участь громадськості
+ +
Оцінювання, аналіз та планування
+
Комунікація
+ +
Соціальні та поведінкові зміни
+
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
Цільова аудиторія
Діти
+ +
Дорослі
+ +
Люди похилого віку
+ +
Особи з інвалідністю
+ +
Місцеві лідери
+ +
Суспільство в цілому
+ +
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
+
Громада / муніципалітет
+ +
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+ +
Місто
+ +

Список літератури

Посібник з проведення вуличних театрів та лялькових вистав

GWC (2009): Training for Hygiene Promoters and HP Coordinators. Part 2 of 3. Useful to Know

Ferron, S., Morgan, J. et al. (2007): Hygiene Promotion. A Practical Manual for Relief and Development, Practical Action Publishing. ISBN: 978-1853396410

IOM (2020): Puppetry and Animation Used to Educate Children about COVID-19 in Ethiopia

Oxfam (undated): Working with Children in Humanitarian WASH Programmes

SSWM (undated): Child Hygiene and Sanitation Training (CHAST)

World Vision (2017): Sesame Street. World Vision Partnership Expands to 11 Countries with Lifesaving Hygiene Lessons

Sesame Street International Social Impact (2017): WASH UP! How Raya is Helping Syrian Refugee Children Stay Healthy

arrow_upward