arrow_backEmergency WASH

T.15 Ігри та іграшки

Ігри та іграшки можуть надихнути дітей (і дорослих) на покращення практики гігієни та санітарії, мобілізувати їх до участі у заходах та підтримати зміну поведінки. Мета полягає в тому, щоб передати знання та стимулювати позитивну поведінку в ігровій формі та в динамічній взаємодії між навчанням, взаємодією та спілкуванням.

Ігри та іграшки приносять задоволення як дітям, так і дорослим і можуть мати освітню цінність, мотивувати учнів і створювати додаткові винагороди та заохочення T.40. Вони також мають соціальний компонент, в якому люди взаємодіють та навчаються разом у новому контексті (з вчителями, дорослими або старшими дітьми, які визначають цілі навчання). Інструменти повинні викликати ентузіазм і мотивацію та створювати інтерактивну взаємодію з гігієнічними темами та об'єктами. Навчання через гру зацікавлює людей і може допомогти розвинути глибоке, тривале розуміння важливості гігієнічного способу життя. Існує широкий спектр ігрових навчальних матеріалів та рекомендацій щодо проведення ігор на тему гігієни, які пропонуються різними організаціями як у вигляді готових наборів, так і з використанням доступних місцевих матеріалів. Такі підходи, як CHAST F.9, "Блакитні школи" (Blue Schools, F.8) або "Мій шкільний туалет" (My School Loo) пропонують цілий ряд ігор та матеріалів, таких як комікси, ігри на пам'ять, карткові ігри або персонажі для лялькового театру, а також рекомендації для фасилітаторів або вчителів. Інші приклади включають ігри "Змійки та драбинки" з фокусом на гігієну, в які можна грати з малими або великими групами, або "електронні ігри", які можуть охоплювати дітей дистанційно. Використання іграшок (наприклад, у "милі-сюрпризі" з вбудованою в центр видимою іграшкою) є ще одним способом використання гри та цікавості і безпосереднього зв'язку з цільовою поведінкою, такою як миття рук. Ігри та іграшки можна і потрібно поєднувати з іншими заходами з просування гігієни.

Застосовність

Ігри та іграшки можна універсально застосовувати як у надзвичайних ситуаціях, так і в довгострокових умовах. Вони переважно призначені для дітей різних вікових груп, але також в них можна грати і з дорослими. Вони легко поєднуються з існуючими освітніми або інформаційно-просвітницькими матеріалами та заходами (наприклад, групові вправи з миття рук).

робити

  • Залучайте дітей до процесу розробки ігор та іграшок (наприклад, до виготовлення мила-сюрпризу)

  • Підбирайте відповідні ігри для різних вікових груп

  • Розгляньте можливість залучення батьків до ігор, пов'язаних з гігієною

не треба

  • Не покладайтеся повністю на ігри та іграшки для вирішення питань гігієни або зміни поведінки

  • Не дозволяйте самій грі витіснити мету навчання або бути єдиним стимулом для участі в ній

  • Не перетворюйте гру на дидактичне навчання

Практичний приклад

Сім’ї внутрішньо переміщених осіб в Іраку отримали мило-сюрприз, для покращення поведінки дітей щодо миття рук. Пілотне дослідження, проведене організацією "Врятуйте дітей" (Save the Children) та Лондонською школою гігієни та тропічної медицини, показало, що діти в чотири рази частіше мили руки з милом, якщо це було весело. Діти в таборі були залучені до вибору іграшок, які використовувалися.

У Південній Африці було запроваджено електронну ігрову платформу під назвою Hygienica Castle, щоб школярі навчалися та практикували правильні звички миття рук під час COVID-19. Ця платформа дозволяє дітям створювати власний аватар гігієнічного супергероя та заробляти бали для отримання забавних нагород в обмін на виконання щоденного списку гігієнічних звичок.

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
+
Стабілізація
+ +
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+ +
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
Залучення та участь громадськості
+ +
Оцінювання, аналіз та планування
+
Комунікація
+ +
Соціальні та поведінкові зміни
+
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
+
Цільова аудиторія
Діти
+ +
Дорослі
+
Люди похилого віку
+
Особи з інвалідністю
+
Місцеві лідери
+
Суспільство в цілому
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
+ +
Громада / муніципалітет
+ +
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+ +
Місто
+ +

Список літератури

Дослідження та кейси з використанням мила-сюрпризу

LSHTM (2018): Innovative ‘Surprise Soap’ gets Children Washing Hands in Emergencies, with Lifesaving Implications

Watson, J., Dreibelbis, R. et al. (2019): Child's Play: Harnessing Play and Curiosity Motives to Improve Child Handwashing in a Humanitarian Setting, International Journal of Hygiene and Environmental Health, Vol. 222(2). Page 177-182

Навчальні ігри та матеріали з санітарії та гігієни "Мій шкільний туалет"

GTO (2021): My School Loo

"Змійка і драбина": приклад з Індії

Kamala Devi, C. (2016): Effect of Snake and Ladder Game on Knowledge regarding Personal Hygiene among School Children at Selected Schools, Coimbatore

Приклад навчальної електронної гри з Південно-Африканської Республіки

Unilever (2020): Gaming and E-learning Offer Fresh Take on Schools Hygiene Programme

Використання сюжетного килимка, ігор зі змійками та драбинками для гігієнічних повідомлень

Stanford University, World Vision, Sesame Street (undated): WASH UP! Factsheet

arrow_upward