arrow_backEmergency WASH

T.46 Соціальна підтримка

Адаптація до нової поведінки, особливо в умовах надзвичайної ситуації, може бути надзвичайно важкою. Надання правильної форми соціальної підтримки від правильної людини може зменшити відчуття того, що ці зміни неможливі.

Для планування заходів з соціальної підтримки слід розглянути та ретельно відповісти на питання "чотирьох W" (хто, що, кому і коли надає?).

Хто: залежно від поведінки, друг, член сім'ї або популяризатор гігієни може бути найкращою особою для надання соціальної підтримки.

Що: може включати (1) емоційну підтримку, яка передбачає співчуття та турботу, (2) інструментальну підтримку, яка передбачає практичну, фінансову або матеріальну допомогу, або (3) інформаційну підтримку, яка передбачає надання порад та рекомендацій.

Кого: для того, щоб люди погодилися прийняти соціальну підтримку, слід враховувати важливі критерії щодо опікуна, наприклад, його стать, вік або віросповідання.

Коли: важливо враховувати, коли підтримка буде найбільш корисною. Це може бути після отримання першої інформації або пізніше, коли людина зіткнеться з проблемами.

Існують різні види соціальної підтримки. Індивідуальне наставництво, коли "наставник" відвідує людей для виконання певної діяльності (наприклад, демонстрації певної поведінки T.10 або надає матеріальну чи емоційну підтримку). Інший метод активізує існуючу соціальну мережу з сім'ї та друзів; членів сім'ї (наприклад, старшу сестру або матір) запрошують для надання підтримки в разі потреби. Групи підтримки є ще одним варіантом, коли люди, які намагалися дотримуватися нової поведінки, можуть обмінюватися досвідом, проблемами та рішеннями. Позитивним побічним ефектом заохочення соціальної підтримки серед цільової групи є зміцнення соціальної структури громади.

Застосовність

Соціальна підтримка може бути використана на всіх етапах реагування та в усіх контекстах. Мережі з підтримки часто ініціюються самими громадами.

робити

  • Ретельно сплануйте та проведіть якісне оцінювання (розділ [A]) "чотирьох W" до початку втручання. Це також зменшує ризик потенційно негативних наслідків у разі надання неправильного типу підтримки (наприклад, дівчинка може потребувати емоційної підтримки в управлінні менструальною гігієною, а отримує лише інформаційну підтримку)

не треба

  • Надавайте соціальну підтримку не лише через популяризаторів гігієни, але й залучайте існуючі соціальні мережі, такі як сім'я, друзі чи сусіди

Практичний приклад

Під час санітарної кампанії в Індії місцева неурядова організація Gram Vikas, що спеціалізується на покращенні утилізації дитячих фекалій, надала матерям соціальну підтримку. Вона включала три види діяльності: (1) відвідування домогосподарств T.18 промоутерами з метою надання інформаційної та емоційної підтримки матері, коли вона починала практикувати безпечну утилізацію та/або привчання дитини до туалету, (2) робота з соціальною мережею громади для залучення інших членів сім'ї до процесу (наприклад, батька та бабусі), заохочуючи їх надати матері руку допомоги, та (3) сприяння створенню регулярних груп з підтримки, де матері збиралися разом, щоб обговорити свій досвід впровадження нових практик, поділитися проблемами та успіхами.

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
+ +
Стабілізація
+ +
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+ +
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
+
Залучення та участь громадськості
+ +
Оцінювання, аналіз та планування
Комунікація
+
Соціальні та поведінкові зміни
+ +
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
Цільова аудиторія
Діти
+ +
Дорослі
+ +
Люди похилого віку
+ +
Особи з інвалідністю
+ +
Місцеві лідери
+ +
Суспільство в цілому
+ +
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
+ +
Громада / муніципалітет
+ +
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+ +
Місто
+ +

Список літератури

Загальна інформація про соціальну підтримку

House, J. (1987): Social Support and Social Structure, Sociological Forum, Vol. 2(1). Pages 135-146

Glanz, K., Rimer B. et al. (2008): Health Behavior and Health Education. Theory, Research and Practice, John Wiley and Sons. ISBN 978-0787996147

Sclar, G., Mosler, H. (2021): Caregiver Social Support and Child Toilet Training in Rural Odisha, India: What Types of Support Facilitate Training and How?, Applied Psychology : Health and Well-Being

arrow_upward