arrow_backEmergency WASH

T.1 Аудит доступності та безпеки

Аудит доступності та безпеки проводиться на місці шляхом обговорення в невеликій групі питань безпеки та доступу з метою виявлення проблем та вдосконалення проєкту. Обговорення, проведені на місцях, де люди набирають воду або ходять до туалету, можуть бути більш практичними та ефективними, ніж використання спогадів.

Проблеми досліджуються шляхом обходу об'єктів водопостачання або санітарії та залучення людей до обговорення того, як вони ними користуються і як їх можна покращити. Питання для обговорення включають: "Чи можуть люди з проблемами пересування мати зручний доступ до цих об'єктів? Чи забезпечують вони достатній рівень приватності? Чи почуваються люди в безпеці, користуючись ними вдень і вночі? Чи достатньо місця для вихователів, щоб відвести дітей до туалету? Чи доступні та зручні у користуванні рукомийники для миття рук? Які рішення можна запропонувати для вирішення поточних проблем? Аудит можна проводити різними способами, з різними групами та на різних об'єктах WASH. Він займає від 10 хвилин до однієї години. Контрольні списки T.2 можуть допомогти забезпечити охоплення всіх ключових питань і можуть бути заповнені фасилітатором або учасниками. Бажано працювати з невеликими групами, яким комфортно один з одним, але можна працювати лише з однією або двома особами, які опинилися на об'єкті під час візиту. Групи, що складаються лише з жінок або чоловіків (включно з фасилітатором), можуть отримати більш відверті відповіді. Дівчата-підлітки можуть віддати перевагу самостійному проведенню опитування та наданню зворотного зв'язку фасилітатору або вчителю, якого вони знають. Для спільних засобів може бути корисним поділитися результатами з іншими подібними групами, щоб досягти консенсусу. Що стосується домогосподарств, то зміни можуть бути ініційовані членами домогосподарства, якщо вони мають для цього ресурси.

Застосовність

Може використовуватися на всіх етапах надзвичайної ситуації і в більшості випадків із засобами WASH. Його також можна використовувати в місцях, де люди ходять до туалету. Для того, щоб вислухати пропозиції людей та отримати максимальну користь від інструменту, люди повинні відчувати себе комфортно один з одним та з фасилітатором.

робити

  • Де можливо, залучайте інженерів WASH та всіх, хто будує об'єкти.

  • Складіть Контрольний список [T.2] для нагадування та керування фасилітаторами. Навчайте фасилітаторів, повторюючи вправу кілька разів

  • Залучіть людей з різноманітними вадами

  • Поясніть, чому деякі пропозиції щодо вдосконалення можуть бути неможливими або нереалістичними, та заохочуйте практичні пропозиції.

не треба

  • Не працюйте з великими групами (максимум п'ять-вісім осіб)

  • Не спонукайте людей до очікування змін, які є нездійсненними.

Практичний приклад

Жіноча комісія у справах біженців завершила дослідницьку місію до табору сомалійських біженців Джиджига в Ефіопії, щоб вислухати сомалійських біженців та дізнатися, які заходи дозволять дівчатам-підліткам-біженцям безпечно стати стійкими, самодостатніми та лідерами у своїх сім'ях та громадах. Серед інших підходів, вони використовували Аудит безпеки, щоб зрозуміти ситуацію. Молоді сомалійські жінки розповіли, що вони бояться переслідувань і нападів з боку "гієн, левів-змій ... і чоловіків", особливо під час збирання води та дров. Серед різних рекомендацій вони визначили важливість розташування пунктів водопостачання ближче до житла дівчат (а не лише в місцях, де переважають чоловіки, таких як мечеті і спортивні майданчики), а також встановлення надійних дверей і замків у вбиральнях.

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
+ +
Стабілізація
+ +
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+ +
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
+
Залучення та участь громадськості
+ +
Оцінювання, аналіз та планування
+ +
Комунікація
+ +
Соціальні та поведінкові зміни
+
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
+
Цільова аудиторія
Діти
+ +
Дорослі
+ +
Люди похилого віку
+ +
Особи з інвалідністю
+ +
Місцеві лідери
+ +
Суспільство в цілому
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
+
Громада / муніципалітет
+ +
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+ +
Місто
+ +

Список літератури

Детальна інформація та контрольні списки щодо аудиту доступності та безпеки

WEDC, WaterAid (2013): Accessibility and Safety Audit of Water and Sanitation Facilities. Facilitators Notes

WEDC, WaterAid (2013): Accessibility and Safety Audit. Latrine Checklist

Ідеї для проєктування об'єктів WASH для людей з обмеженими можливостями

Jones, H., Reed, R. (2005): Water and Sanitation for Disabled People and other Vulnerable Groups: Designing Services to Improve Accessibility, WEDC, Loughborough University

Приклад з Ефіопії

WRC (2012): In Search of Safety and Solutions: Somali Refugee Adolescent Girls at Sheder and Aw Barre Camps, Ethiopia

arrow_upward