arrow_backEmergency WASH

T.8 Змагання

Змагання мають на меті ініціювати групові або індивідуальні дії для досягнення спільної мети шляхом надання стимулів для перемоги у змаганнях, пов'язаних із WASH. Змагання зазвичай проводяться в школах, але можуть також відбуватися на рівні громади, наприклад, в клубах з гігієни, здоров'я або WASH.

Змагання використовують творчість, мотивацію та співпрацю учасників для заохочення індивідуальної або колективної поведінки та дій. Вони позитивно використовують конкурентний елемент тиску з боку однолітків (наприклад, між школами) та пропонує призи/заохочення. Завдяки участі у спільному процесі команди або окремі особи є власниками результатів і з більшою ймовірністю будуть впроваджувати їх та адаптувати свою поведінку. Потенційні теми включають миття рук, використання та оформлення туалетів, практичні заходи з гігієни або запобігання марнотратству води. Заохочення не обов'язково повинні бути фінансовими винагородами. Це можуть бути негрошові призи, такі як сертифікати чи визнання (наприклад, участь та відзнака в публічних заходах, таких як церемонія нагородження). У багатьох випадках проста участь є корисною (незалежно від виграшу призу) завдяки здобуттю знань, задоволенню від групової діяльності або від позитивної групової динаміки та спільних досягнень. Широко розрекламовані змагання можуть поширювати ключові повідомлення серед більш широкого кола зацікавлених сторін. Судді змагань можуть дізнатися багато нового під час процесу, аналізуючи конкретні критерії оцінювання. Процес реалізації включає в себе розробку концепції та матеріалів, визначення призів з урахуванням контексту, комунікацію з цільовими групами, відбір суддів, розробку критеріїв оцінювання та планування церемонії запуску та нагородження. Конкуренцію слід розглядати уважно, щоб уникнути виникнення напруги між різними групами. Залежно від масштабу, реалізація може зайняти від кількох днів/тижнів до місяців; це також залежить від доступності цільової групи. Сезонні аспекти також можуть впливати на активну участь (наприклад, періоди іспитів, шкільні канікули або час збору врожаю).

Застосовність

Прості змагання можуть бути доцільними на етапі стабілізації. Більш масштабні змагання, що вимагають використання існуючих інституційних та комунікаційних структур, можуть бути можливі лише на етапі відновлення або розвитку. Змагання можна проводити в школах, громадах або таборах. Вони часто проводяться з дітьми, які можуть бути більш сприйнятливими до ігрової взаємодії, а також можуть залучати до цього процесу свої сім'ї.

робити

  • Забезпечте достатні ресурси для підготовки конкурсу та підтримки його учасників

  • Використовуйте публічні заходи або залучайте відомих людей для мотивації учасників та привернення уваги громадськості

  • Надайте легкі для читання та наочні посібники

не треба

  • Не дозволяйте конкурсу зосереджуватися лише на танцях, поезії чи живописі,  забезпечте акцент на WASH та результатах

  • Не надавайте перевагу певним групам через кращий доступ до матеріалів або відсутність прозорості в оцінюванні

  • Вшановуйте не лише переможців, але й відзначайте зусилля всіх інших учасників

Практичний приклад

"Туалети стають популярними" (TMG, F.12) - це шкільний конкурс з санітарії та гігієни, розроблений Німецькою туалетною організацією, який ініціює командну роботу між керівництвом школи, адміністрацією, батьками, учнями та обслуговуючим персоналом для спільної розробки конкретних рішень, які школи можуть впроваджувати на основі керованої самооцінки. TMG має на меті покращення WASH на рівні шкіл, зміцнення потенціалу місцевих органів влади та розширення громадської та політичної підтримки. Він був запроваджений в Німеччині і наразі реалізується в Уганді, Пакистані та Йорданії.

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
Стабілізація
+
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
+
Залучення та участь громадськості
+ +
Оцінювання, аналіз та планування
+
Комунікація
+ +
Соціальні та поведінкові зміни
+ +
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
+
Цільова аудиторія
Діти
+ +
Дорослі
+ +
Люди похилого віку
+
Особи з інвалідністю
+ +
Місцеві лідери
+
Суспільство в цілому
+
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
+
Громада / муніципалітет
+ +
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+ +
Місто
+ +

Список літератури

Конкурентні приклади з різних країн

GTO (2019): Toilets Making the Grade in Uganda

Abel, M. (2017): Clean Hands, Good Toilet, Happy Family! Hygiene Promotion Guidelines & Tools, Western Pacific Sanitation Marketing and Innovation Project

Agarwal, P. (2018): Now, Toilets of Govt Schools to Compete in Beauty Contest, The Times of India

World Vision MEERO (2017): GIZ Water Conservation 2017 – Implemented by World Vision International

arrow_upward