arrow_backEmergency WASH

T.31 Голосування за допомогою кишенькових карток

Голосування за допомогою кишенькових карток є багатоцільовим партисипативним інструментом, який, залежно від мети, може бути використаний як додатковий інструмент оцінювання або моніторингу для отримання (чутливої) інформації, розпізнавання закономірностей, надання голосу різним членам і групам, стимулювання дискусії, виявлення відмінностей у досвіді та поглядах, а також заохочення до дій з питань гігієни.

Голосування за допомогою кишенькових карток дозволяє учасникам анонімно визначити та дослідити чутливі теми з питань гігієни, які в іншому випадку їм може бути соромно обговорювати. Воно базується на матриці, що складається з горизонтального ряду для різних питань для голосування та вертикального ряду, який часто використовується для представлення фокус-груп або цільових груп. Питання/теми, що виносяться на голосування, можуть бути представлені візуально (наприклад, фотографії, малюнки); кожне з них має бути пояснене, щоб кожен учасник мав повне розуміння питання до початку голосування. Цей інструмент часто використовується для розкриття чутливих, табуйованих або навіть ганебних тем (наприклад, практика дефекації або питання, пов'язані з менструальною гігієною); під час голосування має бути гарантована анонімність/конфіденційність, щоб кожен відчував себе достатньо комфортно, щоб проголосувати чесно. Матриця часто складається з відкритих конвертів або кишень для кожної категорії, в які учасники можуть опускати результати свого голосування. В якості альтернативи можуть використовуватися такі ємності, як картонні скриньки для голосування, миски або банки. Для голосування використовуються жетони, папірці, камінці або насіння. Голосування зазвичай відбувається за дошкою або ширмою, щоб окремих виборців не було видно під час голосування. Однак підрахунок голосів відбувається публічно, а отримана інформація має бути використана як основа для подальших обговорень з учасниками. Розмір групи має бути достатньо великим, щоб забезпечити анонімність результатів, і достатньо малим, щоб сам процес голосування не був надто тривалим.

Застосовність

Голосування за допомогою кишенькових карток є простим у використанні і може застосовуватися на всіх етапах опитування та в різних умовах. Його можна використовувати під час обговорень у фокус-групах T.14 або інших зустрічей громади. Важливо, щоб фасилітатор мав попередній досвід використання кишенькових карток. Кишенькові карти можна виготовити з підручних матеріалів. Існують також готові варіанти.

робити

  • Спершу протестуйте процедуру голосування, використовуючи дуже просте запитання, щоб переконатися, що всі учасники зрозуміли матрицю та метод.

  • Використовуйте зрозумілі на місцевому рівні зображення та графіку, щоб учасники могли з ними асоціювати себе

  • Забезпечте анонімність під час процесу голосування

не треба

  • Не проводьте кілька раундів голосування, інакше процедура стає занадто тривалою

  • Не забувайте ділитися та обговорювати результати з учасниками

Практичний приклад

Голосування за допомогою кишенькових карток використовувалося в Сьєрра-Леоне для вивчення гендерних ролей у сфері санітарії. Спочатку було проведено голосування про те, де чоловіки, жінки, хлопчики та дівчатка вважають за краще справляти нужду. Потім відбулася дискусія про те, що маленькі діти часто ходять за вбиральні в школі, тому що вони бояться заходити всередину темної вбиральні. Голосування також показало, що жінки часто ходили до громадських вбиралень парами задля безпеки та запобігання порушенням, оскільки там не було замків на дверях. Подальше голосування з дівчатами-підлітками виявило їхні уподобання щодо різних менструальних засобів та інших предметів гігієни. Агентство адаптувало своє втручання для більш ефективного задоволення потреб.

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
+
Стабілізація
+ +
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+ +
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
Залучення та участь громадськості
+ +
Оцінювання, аналіз та планування
+ +
Комунікація
+ +
Соціальні та поведінкові зміни
+
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
+ +
Цільова аудиторія
Діти
+
Дорослі
+ +
Люди похилого віку
+ +
Особи з інвалідністю
+ +
Місцеві лідери
+ +
Суспільство в цілому
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
Громада / муніципалітет
+ +
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+ +
Місто
+ +

Список літератури

Корисні інструкції та посібники

Dayal, R., van Wijk, C. et al. (2020): MetGuide. Methodology for Participatory Assessments with Communities, Institutions and Policy Makers. Linking Sustainability with Demand, Gender and Poverty, IRC

House, S., Ferron, S. et al. (2014): Violence, Gender and WASH. A Practitioner´s Toolkit. Toolset 4-E Methodologies for Working With Communities. Pocket Chart Voting and Participatory Ranking, WaterAid, SHARE

Srinivasan, L. (1990): Tools for Community Participation: A Manual for Training Trainers in Participatory Techniques. PROWESS/UNDP Technical Series, UNDP PROWWESS. ISBN: 0-912917-20-2.

arrow_upward