arrow_backEmergency WASH

T.42 Повсякденне планування та саморегуляція

Повсякденні дії допомагають в управлінні гігієнічною поведінкою та закріплюють дію, яка стає звичкою. Планування процедур може бути інтерактивним, спершу складаючи контрольні списки (наприклад, [T.20]) для моніторингу повторюваних гігієнічних дій (наприклад, миття рук), доки це не стане звичкою.

У надзвичайних ситуаціях повсякденні звички домогосподарств і громад часто порушуються, оскільки вони опиняються в незнайомих ситуаціях або в незнайомому оточенні. Вони стикаються з новими гігієнічними проблемами, такими як спалахи захворювань, і повинні адаптуватися до їх вирішення. Створення нових щоденних гігієнічних процедур, таких як миття рук, користування туалетом та безпечне поводження з їжею та водою, може зайняти певний час. Систематичне повторення гігієнічних дій врешті-решт перетворює їх на звичку, оскільки поведінка стає автоматичною і виконується майже без роздумів. Формування повсякденних звичок може бути інтегровано у діяльність груп однолітків у таких установах, як школи T.50. Повсякденні дії можуть бути гендерно-специфічними, наприклад, жінки та дівчата-підлітки можуть мати різні гігієнічні процедури, пов'язані з менструацією. Повсякденне планування має супроводжуватися регулярним постачанням матеріалів, таких як мило для миття рук P.6. Включення занадто великої кількості повідомлень та завдань у програму може заплутати цільову аудиторію та підірвати її прихильність. Простота та ефективність рутини також важливі для перетворення діяльності на звичку. Якщо цільова аудиторія бачить покращення свого рівня життя та здоров'я, це мотивує її дотримуватися звички. Для дітей можна розробити графік або план дотримання гігієни, щоб контролювати їхній прогрес. Популяризатори гігієни повинні будувати розпорядок дня з цільовими громадами, використовуючи групові заходи або надаючи контрольні списки, доки розпорядок дня не стане звичкою. Такі технології, як смартфони, можуть бути використані для планування рутинних процедур шляхом встановлення сигналів T.9, таких як регулярні нагадування з груп повідомлень.

Застосовність

Фаза гострого реагування не забезпечує сприятливого середовища для повсякденного планування та формування звичок через нестабільність та перешкоди, такі як відсутність доступу до ресурсів, зокрема до мила та гігієнічних наборів P.6. Планування рутинних дій більше підходить для інших фаз, коли є більш стабільне середовище та час для взаємодії з громадою з метою розробки повсякденних дій через групові заходи та групи самодопомоги.

робити

  • Зробіть повсякденні дії простими і легкими

  • З самого початку дорослі мають контролювати розпорядок дня дітей - як в сім'ї, так і в школі

  • Використовуйте підказки [T.9], наприклад, у вигляді друкованих матеріалів [T.33], контрольних списків [T.20] та матеріалів IEC [T.19], щоб заохочувати дотримання повсякденного режиму

  • Ставтеся з розумінням до традиційних та релігійних звичок

не треба

  • Не надавайте занадто багато інформації в контрольному списку, оскільки це може зробити рутину важкою

  • Не намагайтеся виправити кілька гігієнічних звичок одночасно

Практичний приклад

У рамках програми "Готовність до школи" F.10 в Індонезії було запроваджено спеціальне регулярне планування контрольованого миття рук у школах T.50, щоб уникнути змішування різних вікових груп та переповненості станцій миття рук. Цей план є заходом для безпечного відновлення роботи шкіл під час пандемії COVID-19. Підказки та підштовхування T.9 щодо фізичного дистанціювання та носіння масок також були включені у вигляді плакатів для забезпечення дотримання вимог.

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
Стабілізація
+ +
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+ +
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
Залучення та участь громадськості
+
Оцінювання, аналіз та планування
+
Комунікація
+
Соціальні та поведінкові зміни
+ +
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
+
Цільова аудиторія
Діти
+ +
Дорослі
+ +
Люди похилого віку
+ +
Особи з інвалідністю
+ +
Місцеві лідери
Суспільство в цілому
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
+ +
Громада / муніципалітет
+
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+ +
Місто
+ +

Список літератури

Посібник зі зміни звичок

UNC (undated): Changing Habits

arrow_upward