arrow_backEmergency WASH

T.20 Інституційний контрольний список

Інституційні контрольні списки допомагають зацікавленим сторонам планувати, розподіляти та контролювати завдання та заходи. Вони допомагають організувати графіки та процедури для оптимізації дотримання вимог або підтримки самооцінки. Контрольні списки, зазвичай, використовуються в школах, медичних центрах та інших установах.

Інституційні контрольні списки полегшують ідентифікацію та реалізацію завдань і заходів. Там, де це можливо, завдання та заходи повинні бути спільно узгоджені з людьми, які їх виконують, щоб створити відчуття співпричетності. Категорії можуть включати перелік завдань, які мають бути виконані, коли та ким. В ідеалі, відповідна категорія має підпис і дату виконання завдання. Контрольні списки також можуть бути корисними для оцінювання або моніторингу діяльності. Якщо, наприклад, здійснюється моніторинг прибирання шкільних туалетів, контрольні списки допомагають відстежити, коли і ким була проведена ця робота. Контрольні списки можуть допомогти технічному персоналу або доглядачам виконувати регулярно повторювані завдання з експлуатації та обслуговування, надаючи огляд того, коли, де і як слід виконувати завдання. Контрольні списки можуть допомогти персоналу дотримуватися конкретних інфраструктурних або інших стандартів. Вони також можуть підвищити підзвітність, гарантуючи, що кожен знає, що потрібно робити та чи було це зроблено.

Застосовність

Контрольні списки мають різноманітне застосування і можуть бути використані в більшості контекстів і на всіх етапах програмного циклу. Інституційні контрольні списки можуть спростити виконання обов'язків, забезпечуючи візуальне представлення необхідних завдань і заходів. В той же час, вони можуть також створювати (соціальний) тиск для їх виконання.

робити

  • Розробляйте структуру контрольного списку таким чином, щоб він був зрозумілим і простим у використанні

  • Зробіть контрольні списки видимими для всіх під час документування графіків прибирання або завдань з технічного обслуговування

  • Залежно від рівня грамотності, може бути краще використовувати символи або графіку в контрольному списку, а не текст

не треба

  • Не ускладнюйте контрольний список довгими реченнями та занадто великою кількістю таблиць для заповнення

Практичний приклад

Мережа "WASH у школах" надає корисні контрольні списки для боротьби з COVID-19 у школах, включаючи входи до шкіл, класи та туалети. Контрольні списки опубліковані GIZ, ЮНІСЕФ, WaterAid та Save the Children. Контрольні списки вказують освітянам, практикам та іншим працівникам шкіл на ключові моменти, які слід враховувати при відновленні роботи шкіл, щоб запобігти поширенню COVID-19. Контрольні списки також розподіляють завдання за днями тижня, вони повинні бути підписані та датовані відповідними керівниками.

Ключові критерії прийняття рішень

Фаза реагування
Фаза гострого реагування
+
Стабілізація
+ +
Відновлення
+ +
Затяжна криза
+ +
Розвиток
+ +
HP Компонент
Передумови та сприятливі фактори
+
Залучення та участь громадськості
+
Оцінювання, аналіз та планування
+ +
Комунікація
+
Соціальні та поведінкові зміни
+
Моніторинг, оцінювання, підзвітність та навчання (MEAL)
+ +
Цільова аудиторія
Діти
+ +
Дорослі
+ +
Люди похилого віку
+
Особи з інвалідністю
+
Місцеві лідери
+
Суспільство в цілому
+
Рівень застосовності
Індивідум / домогосподарство
Громада / муніципалітет
+
Установа
+ +
Табір
+ +
Сільська місцевість
+ +
Місто
+ +

Список літератури

Контрольний список для моніторингу систем WASH у школах для біженців

UNHCR (2020): WASH in Schools Checklist

Контрольний список опитування для планування безпеки WASH у школах Кірібаті

UNICEF (undated): Sanitary Survey Checklists. WASH Safety Planning. Technical Toolkit for Kiribati Schools

Контрольний список для управління заходами у школах у відповідь на COVID-19

WASH in Schools Network (2020): WASH in Schools Checklists to Manage COVID-19 Response. Checklists for School Entrances, Classrooms and Toilets, GIZ, UNICEF, WaterAid, Save the Children

arrow_upward