arrow_backEmergency WASH

Надійне планування заходів з просування гігієни в умовах надзвичайних ситуацій

Посібник із просування гігієни в умовах надзвичайних ситуацій є вичерпною збіркою найбільш актуальних і перевірених у різних секторах компонентів, інструментів, методів і підходів до просування гігієни. Він спирається на останні ініціативи, матеріали та фактичні дані, розподіляючи просування гігієни на функціональні компоненти, уточнюючи термінологію та надаючи рекомендації щодо найбільш прийнятних рішень у конкретному контексті. Це насамперед інструмент зміцнення потенціалу, який забезпечує систематичну відправну точку для доступу до відповідної узагальненої інформації та підтримує планування, реалізацію та прийняття рішень у сфері просування гігієни.

   Розпочати зараз

Інструмент підтримки прийняття рішень

Посібник є насамперед інструментом для зміцнення потенціалу та ресурсом, який підтримує планування, реалізацію та прийняття рішень щодо конкретних заходів з просування гігієни. Він забезпечує систематизовану початкову точку для доступу до відповідної узагальненої інформації з питань просування гігієни з деталями та посиланнями на додаткові практичні рекомендації, а також публікації, тематичні дослідження, відео та навчальні матеріали, де вони доступні. Він сприяє прийняттю обґрунтованих рішень, забезпечуючи необхідну основу для врахування ключових компонентів просування гігієни, а також допомагає визначити інструменти та рамки, що відповідають конкретному контексту.

Конфігурація та спільне використання в режимі реального часу

Посібник дозволяє здійснювати цілеспрямовану та залежну від контексту фільтрацію інструментів та підходів. Всіма індивідуальними конфігураціями, зробленими при використанні доступних параметрів фільтрації, можна легко поділитися із зацікавленими колегами та іншими фахівцями-практиками з WASH. Всі компоненти, інструменти та концепції з просування гігієни можна попередньо вибрати та поділитися ними або обговорити з онлайн-спільнотою експертів і практиків WASH.

Від надання допомоги до розвитку

У Посібнику розглядається широкий спектр сценаріїв, з якими можуть зіткнутися гуманітарні фахівці-практики з WASH при плануванні та впровадженні інтервенцій з просування гігієни. Гуманітарні заходи у сфері WASH в основному зосереджені на негайних заходах з порятунку життя та захисту громадського здоров'я. Однак гуманітарне співтовариство все частіше стикається з довгостроковими затяжними кризами, які виходять за рамки реагування на надзвичайні ситуації. Гуманітарні фахівці з WASH можуть працювати як у міських умовах, так і в таборах для переміщених осіб. Вони повинні задовольняти потреби біженців, внутрішньо переміщених осіб та приймаючих громад у послугах WASH. Посібник розглядає цю складну реальність, включаючи компоненти, інструменти та рамки сприяння гігієні, які можна адаптувати для використання в різних сценаріях, сприяючи взаємодоповнюваності між гуманітарною сферою та сферою розвитку.

Цільова аудиторія

Посібник в основному орієнтований на гуманітарний персонал, місцеві служби швидкого реагування, інженерів, планувальників, популяризаторів гігієни, фахівців з комунікацій та залучення громадськості, представників уряду, академічних установ, агентств з посилення потенціалу та інших фахівців у галузі WASH, які беруть участь у заходах з гуманітарного реагування, забезпечення готовності, стабілізації та відновлення.

Відкриті та безкоштовні рішення

Вся надана інформація та графіка є відкритою та безкоштовною. Дозвіл надається для спільного використання та відтворення, повністю або частково, для освітніх, наукових, гуманітарних або пов’язаних з розвитком цілей, за винятком тих, що передбачають комерційний продаж, і за умови повного цитування джерела.

Співробітництво

Посібник є результатом спільних зусиль партнерів Глобального кластеру WASH, координованих Німецькою мережею WASH та за сприяння і підтримки багатьох міжнародних експертів, організацій та установ у галузі WASH. Він буде постійно оновлюватися, і користувачам пропонується надавати прямий зворотній зв’язок, щоб забезпечити якість та подальшого вдосконалення платформи.

Чому просування гігієни?

Просування гігієни, спрямоване на підтримку поведінки, залучення громадськості та дії, направлені на зниження ризику захворювань, є фундаментальною основою для успішного реагування з WASH. Дедалі більше визнається, що просування гігієни має всі можливості для реагування і на більш широкі програми громадського здоров'я та на спалахи захворювань, такі як лихоманка Ебола або COVID-19, коли комплексне екстрене втручання з WASH може і не знадобитися. Деякі з ключових причин, чому просування гігієни має бути включеним в заходи з WASH або реагування на спалахи захворювань, є наступними: 

  • Просування гігієни спрямоване на забезпечення ефективного, сталого та оптимального використання об'єктів WASH всіма користувачами. Якщо вода, туалети або засоби для миття рук надаються без урахування контексту або побажань користувачів, вони можуть не використовуватися оптимально всіма членами громади. Вони також не будуть підтримуватися в належному стані.
  • Просування гігієни спрямоване на залучення людей до прийняття рішень щодо WASH або реагування на спалахи, зокрема щодо проєктування, розміщення та управління об'єктами або кращих способів комунікації з громадою. Це дозволяє постраждалим громадам брати участь у програмі. 
  • Просування гігієни може виявити різні потреби та проблеми серед постраждалого населення, для того щоб програма відповідала цим потребам і сприяла розширенню рівного доступу усіх до WASH.
  • Просування гігієни забезпечує механізм активного слухання та реагування на відгуки різних членів громади. Це може підвищити підзвітність реагування. Завжди є можливість для діалогу та обговорення з постраждалими - навіть у гострій фазі надзвичайної ситуації, коли це може бути проігноровано.
  • Просування гігієни проводить формативну оцінку для розуміння та реагування на соціальні та поведінкові детермінанти, які впливають на здоров'я та гігієну людей у конкретному контексті.
  • L'accent mis par la promotion de l'hygiène sur l'engagement et la participation communautaires peut lier le travail humanitaire au développement à plus long terme.
  • La promotion de l'hygiène peut être l'un des moyens les plus rentables d'améliorer les résultats en matière de santé publique.

Ви можете завантажити повну електронну версію "Посібнику з просування гігієни в умовах надзвичайних ситуацій". Якщо Ви зацікавлені в отриманні друкованої копії публікації, будь ласка, зв'яжіться з нами..

Завантажити Замовити книгу


ЗВЕРНІТЬ УВАГУ:

Це ще бета-версія!

У найближчі тижні та місяці платформа буде удосконалюватися, щоб надати більше мовних опцій та додаткових функцій. Будемо вдячні за будь-які коментарі та відгуки, які допоможуть покращити та розвинути платформу.

Надіслати відгук
arrow_upward